Drinky v zime? 5 dôkazov, že vodka je najlepší zimný alkohol

Milujete miešané nápoje? Aby ste si ich vychutnali, nepotrebujete sedieť na pláži pod slnečníkom a počúvať hukot morských vĺn. Potešia vás aj keď za oknami fúka severák, a oškrabávanie okien auta je nočnou morou. Vyskúšajte s nami zimné drinky, ktoré sú minimálne rovnako zaujímavé ako tie letné - a hlavným hrdinom v nich je tá najlepšia vodka.

n4EEIR1eSPPGcygBnnI0eSTovpbYDlm-_62755_Valentine_Cocktail_WithBottle_rtv3_hd_ready

Keď sa všetko pomaly prikrýva snehom, dlhé zimné večery si priamo pýtajú nejaký dobrý teplý nápoj. Do horúceho čaju si prilejeme pár kvapiek rumu, alebo zohrejeme trochu vína s korením a pripomenieme si Vianoce.
Tradičná, zimná pohoda.

Už jej však bolo dosť. Je čas vymeniť zimnú komótnosť za poriadnu párty, šálku za pohár na vysokej stopke a objaviť niekoľko skutočne štýlových drinkov, ktoré vás dokážu zohriať, aj keď ich ozdobíte ľadovými kockami. Pripravili sme si pre vás týchto 5 zázrakov, ktoré pripravíte z tej najlepšej vodky:

Grey Goose L`Orange Winter Sangria Martin

Grey Goose zrejme nemusíme predstavovať. Jedna z najkvalitnejších vodiek na svete si získala svoje meno najmä vďaka tým najlepším surovinám z ktorých vzniká. Poznáte však aj jej ochutené varianty? Pomarančová Grey Goose L'Orange je základom nášho prvého drinku, ktorým je “Zimná sangria”.

3 diely vodky Grey Goose L'Orange
1 diel likéru St. Germain (bazový likér)
4 diely šťavy z granátového jablka
1 diel citrónovej šťavy

Príprava:
Všetky ingrediencie premiešajte v šejkri naplnenom ľadom. Servírujte v pohári na Martini, čisté a bez ozdôb.

Last Call

Čaj nemôže byť miešaným nápojom? Tento jednoduchý, ale dokonalý drink vás presvedčí o opaku. Na jeho prípravu siahnite určite po Koskenkorva Original - neuveriteľnej, 250 krát destilovanej vodke z Fínska, ktorá sa vyrába z odrody jačmeňa rastúcej iba v dedinke Koskenkorva. Poďte si pripraviť “posledný drink” večera:

- 2 diely vodky Koskenkorva
- 1 diel vychladeného koncentrovaného jasmínového čaju
- ½ dielu zázvorového likéru
- limetka, na ozdobu

Postup:
Najprv si pripravíme koncentrovaný jasmínový čaj. V menšom množstve vody (230 ml) uvaríme 4 lyžičky jasmínového čaju. Dávame pozor, aby teplota vody nepresiahla 70 °C. Po 4 minútach luhovania necháme čaj vychladnúť.

Čaj, likér a vodku dáme do šejkru s ľadom a miešame, pokým  nie je šejker na dotyk ľadový. Nalejeme do pohára na Martini a ozdobíme kôrou z limetky.

Hot Vodka Lemon
Ako čaj s citrónom, len oveľa lepšie. Skúste počas dlhých zimných večerov pri pozeraní filmov vymeniť čaj s rumom za tento horúci nápoj, v ktorom hrá hlavnú rolu vodka Stolychnaya Elit. Jemné anízové a korenené tóny tejto vodky pridávajú drinku nové úrovne chuti.


- ½ dielu medu
- 4 diely vody
- citrón
- vodka
- tyčinky škorice
- muškátový oriešok

Príprava:
Zmiešajte vodu a med, zahrejte. Pridajte vodku podľa chuti a nalejte do vysokého pohára. Pridajte škoricu a nechajte chvíľu lúhovať. Ozdobte citrónovou kôrou a na vrch nastrúhajte muškátový oriešok.

Good Tidings

S ďalším drinkom prichádzajú “dobré správy”. Aj v zime si totiž môžete vychutnať krásny drink vo vysokom pohári, ktorý svojou výraznou ružovou farbou pripomína skôr letné mesiace. Stačí však ochutnať a zimná nálada vás udrie do nosa, spoločne s poľskou vodkou Belvedere, ktorá tu hrá hlavnú úlohu.

- 1 ½ dielu Belvedere vodky
1 diel Cointreau
1 diel citrónovej šťavy

- 1 diel brusnicovej šťavy
- 1 lyžička sirupu z nového korenia


Príprava:
Všetky ingrediencie spolu premiešajte v šejkri s ľadom a nalejte do vysokého pohára. Ozdobte mesiačikom citróna prešpikovaného klinčekmi.

landscape

White Russian

“Bieleho rusa” (White Russian) vymyslel belgický barman Gustave Tops. Kávový likér a smotana sú tu podčiarknuté hladkou chuťou vodky - a práve na tento účel sa najlepšie hodí Absolut 100. Táto o 2% alkoholu “slabšia” vodka, má jemnejšiu chuť a vďaka “nekonečnej destilácii” (kontinuálnemu destilovaniu a miešaniu) nie je až taká ostrá.

Na prípravu White Russian budete potrebovať:
- 1 diel vodky Absolut 100
- 1 diel smotany
- 1 diel kávového likéru Patron X.O. Cafe alebo Kahlúa

Príprava je veľmi jednoduchá. Vodku a kávový likér premiešate a nalejete do pohára naplneného ľadovými kockami. Smotanu jemne navrstvíte po vrch pohára. Na zdravie.