Drinky v zime? 5 dôkazov, že vodka je najlepší zimný alkohol

Milujete miešané nápoje? Aby ste si ich vychutnali, nepotrebujete sedieť na pláži pod slnečníkom a počúvať hukot morských vĺn. Potešia vás aj keď za oknami fúka severák, a oškrabávanie okien auta je nočnou morou. Vyskúšajte s nami zimné drinky, ktoré sú minimálne rovnako zaujímavé ako tie letné - a hlavným hrdinom v nich je tá najlepšia vodka.

n4EEIR1eSPPGcygBnnI0eSTovpbYDlm-_62755_Valentine_Cocktail_WithBottle_rtv3_hd_ready

Keď sa všetko pomaly prikrýva snehom, dlhé zimné večery si priamo pýtajú nejaký dobrý teplý nápoj. Do horúceho čaju si prilejeme pár kvapiek rumu, alebo zohrejeme trochu vína s korením a pripomenieme si Vianoce.
Tradičná, zimná pohoda.

Už jej však bolo dosť. Je čas vymeniť zimnú komótnosť za poriadnu párty, šálku za pohár na vysokej stopke a objaviť niekoľko skutočne štýlových drinkov, ktoré vás dokážu zohriať, aj keď ich ozdobíte ľadovými kockami. Pripravili sme si pre vás týchto 5 zázrakov, ktoré pripravíte z tej najlepšej vodky:

Grey Goose L`Orange Winter Sangria Martin

Grey Goose zrejme nemusíme predstavovať. Jedna z najkvalitnejších vodiek na svete si získala svoje meno najmä vďaka tým najlepším surovinám z ktorých vzniká. Poznáte však aj jej ochutené varianty? Pomarančová Grey Goose L'Orange je základom nášho prvého drinku, ktorým je “Zimná sangria”.

3 diely vodky Grey Goose L'Orange
1 diel likéru St. Germain (bazový likér)
4 diely šťavy z granátového jablka
1 diel citrónovej šťavy

Príprava:
Všetky ingrediencie premiešajte v šejkri naplnenom ľadom. Servírujte v pohári na Martini, čisté a bez ozdôb.

Last Call

Čaj nemôže byť miešaným nápojom? Tento jednoduchý, ale dokonalý drink vás presvedčí o opaku. Na jeho prípravu siahnite určite po Koskenkorva Original - neuveriteľnej, 250 krát destilovanej vodke z Fínska, ktorá sa vyrába z odrody jačmeňa rastúcej iba v dedinke Koskenkorva. Poďte si pripraviť “posledný drink” večera:

- 2 diely vodky Koskenkorva
- 1 diel vychladeného koncentrovaného jasmínového čaju
- ½ dielu zázvorového likéru
- limetka, na ozdobu

Postup:
Najprv si pripravíme koncentrovaný jasmínový čaj. V menšom množstve vody (230 ml) uvaríme 4 lyžičky jasmínového čaju. Dávame pozor, aby teplota vody nepresiahla 70 °C. Po 4 minútach luhovania necháme čaj vychladnúť.

Čaj, likér a vodku dáme do šejkru s ľadom a miešame, pokým  nie je šejker na dotyk ľadový. Nalejeme do pohára na Martini a ozdobíme kôrou z limetky.

Hot Vodka Lemon
Ako čaj s citrónom, len oveľa lepšie. Skúste počas dlhých zimných večerov pri pozeraní filmov vymeniť čaj s rumom za tento horúci nápoj, v ktorom hrá hlavnú rolu vodka Stolychnaya Elit. Jemné anízové a korenené tóny tejto vodky pridávajú drinku nové úrovne chuti.


- ½ dielu medu
- 4 diely vody
- citrón
- vodka
- tyčinky škorice
- muškátový oriešok

Príprava:
Zmiešajte vodu a med, zahrejte. Pridajte vodku podľa chuti a nalejte do vysokého pohára. Pridajte škoricu a nechajte chvíľu lúhovať. Ozdobte citrónovou kôrou a na vrch nastrúhajte muškátový oriešok.

Good Tidings

S ďalším drinkom prichádzajú “dobré správy”. Aj v zime si totiž môžete vychutnať krásny drink vo vysokom pohári, ktorý svojou výraznou ružovou farbou pripomína skôr letné mesiace. Stačí však ochutnať a zimná nálada vás udrie do nosa, spoločne s poľskou vodkou Belvedere, ktorá tu hrá hlavnú úlohu.

- 1 ½ dielu Belvedere vodky
1 diel Cointreau
1 diel citrónovej šťavy

- 1 diel brusnicovej šťavy
- 1 lyžička sirupu z nového korenia


Príprava:
Všetky ingrediencie spolu premiešajte v šejkri s ľadom a nalejte do vysokého pohára. Ozdobte mesiačikom citróna prešpikovaného klinčekmi.

landscape

White Russian

“Bieleho rusa” (White Russian) vymyslel belgický barman Gustave Tops. Kávový likér a smotana sú tu podčiarknuté hladkou chuťou vodky - a práve na tento účel sa najlepšie hodí Absolut 100. Táto o 2% alkoholu “slabšia” vodka, má jemnejšiu chuť a vďaka “nekonečnej destilácii” (kontinuálnemu destilovaniu a miešaniu) nie je až taká ostrá.

Na prípravu White Russian budete potrebovať:
- 1 diel vodky Absolut 100
- 1 diel smotany
- 1 diel kávového likéru Patron X.O. Cafe alebo Kahlúa

Príprava je veľmi jednoduchá. Vodku a kávový likér premiešate a nalejete do pohára naplneného ľadovými kockami. Smotanu jemne navrstvíte po vrch pohára. Na zdravie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie