Chcete ochutnať Stredomorie vo fľaši? Spoznajte čo ukrýva Gin Mare

Máloktorý alkohol sa spája s anglickom viac ako gin. Ako to dopadne, keď tradičné britské chute vymeníme za jemný vánok Stredomoria? To sa dozvieme z fľaše Gin Mare!

gin-mare-cocktail

Gin je destilát z borievok a na rozdiel od našej borovičky, ktorej výroba je veľmi jednoduchá (destilát sa zmieša s čistým alkoholom), prechádza gin oveľa zložitejším procesom výroby - a preto ukrýva pre pôžitkárov oveľa viac chutí na odhalenie.

Okrem iného druhu destilácie sú hlavným rozdielom tzv. botanicals”, čo sú esenciálne oleje z rastlín a ovocia, ktoré sa miešajú s vydestilovaným alkoholom. Vďaka nim môže mať gin nespočet rôznych chutí, a každá značka svoj unikátny recept.

Poďme sa pozrieť na ingrediencie, ktoré sú ukryté vo fľaši Gin Mare - a zároveň sa tak vydajme na malú okružnú jazdu po Stredomorí.

Prvá zastávka: Taliansko

Od Kalábrie po Benátky, Taliansko je domovom tých najúžasnejších chutí. Na slnečných svahoch hladených morským vánkom tu rastú úžasné bylinky, ktoré prevoniavajú počas letných večerov celé okolie. Preto sa bazalka použitá v Gin Mare zbiera práve tu.

Z tejto bylinky, na ktorú ste zvyknutí skôr z pizze či cestovín, sa lisuje jemný olej, ktorý je jedným z piatich korení ukrývajúcich sa vo fľaši Gin Mare.

 

Pokračujeme ďalej: Grécko

Na kamenistých vrcholkoch Grécka sa výborne darí rozmarínu. Divoké kríky tu rastú na každom kroku a ukrývajú tú najkoncentrovanejšiu chuť. Rovnako ako z bazaliek sa z nich lisuje esenciálny olej, ktorý pridáva ginu štipľavý a chladivý nádych.

gin-mare-promo

 

Na hranice východu: Turecko

Na nekonečných pahorkoch Turecka sa okolo skvelých vinohradov dobre darí aj ďalšej bylinke dôležitej v Gin Mare: tymiánu. Jeho fialové kvietky zalievajú na jar celé kopce a vďaka jedinečným podmienkam chutia oveľa jemnejšie a bohatšie ako tymián kdekoľvek na svete. Tie najlepšie rastliny sa za čerstva lisujú studenou metódou na tymiánový olej, ktorého jediná kvapka je skutočnou explóziou chutí.

Kde sa to všetko spája: Španielsko

To najlepšie z celého Stredomoria sa nakoniec dopraví do Španielska, aby mohol vzniknúť tento jedinečný nápoj. Malá pálenica postavená v bývalej kaplnke malej rybárskej dedinky na pobreží Costa Brava najprv pripraví z borievok skvelý destilát, ku ktorému postupne dopĺňa oleje z celého Stredomoria. A pridá k tomu úžasné chute Španielska.

Citróny a pomaranče z Valencie a Sevilly dozrievajúce na španielskom slnku vytvoria voňavé esenciálne oleje, ktoré sa zmiešajú s olejom z olív odrody Abequina. Ešte štipka kardamónu a zeleného koriandru - a vzniká gin, s ktorým v jedinom dúšku precestujete skutočne celé Stredomorie.
Oproti tradičným ginom, akým je Beefeater či Kensington je pohárik Ginu Mare skutočne iným, zaujímavým zážitkom.

Ako si ho vychutnať?

Gin a tonik boli stvorení jeden pre druhého - jednoducho nerozlučiteľná dvojica. A hoci je to skutočne skvelý, jednoduchý drink, pri gine akým je Gin Mare by ste ho mali pri prvom poháriku vynechať. Vychutnajte si ho rovnako ako whisky či bourbon s kvapkou vody alebo kockou ľadu a chvíľu so zavretými očami cestujte po svete. Vo vôni aj chuti pocítite Stredomorské slnko a všetky úžasné ingrediencie, ktoré sa v tejto fľaši spojili, aby vytvorili dokonalú chuť.

To však neznamená, že v miešaných nápojoch sa jeho dobré stránky neukážu. Keď dostanete chuť na niečo zaujímavé, skúste si namiešať tento krvavočervený Stredomorský špeciál:

Lupercalia

2 diely Gin Mare
1 diel Creme de Mure (černicový likér)
červené víno

Príprava:

Naplňte pohár na šampanské ľadom. Zmiešajte Gin Mare a černicový likér a nalejte do pohára, doplňte až po vrch červeným vínom. Ozdobte vetvičkou tymiánu a černicou. Na zdravie!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie