Godet Peardise

Kód: B001128
25,60 € 21,33 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
29.9.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento výnimočný nápoj sa vyrába v obmedzenom množstve spojením veľmi jemného koňaku s likérom zo starostlivo vyberanej odrody sladkých hrušiek. Po zmiešaní likér ďalej dozrieva v dubových sudoch. Godet Pearadide Poire au Cognac sa najlepšie hodí ako digestiv ku káve alebo ako vynikajúci doplnok long drinkov či kokteilov.


Tradícia značky Godet siaha až do 16. storočia, keď sa v La Rochelle usadil zakladateľ rodu, holandský obchodník Bonaventura Godet. Behom krátkej doby sa dokázal presadiť medzi najvýznamnejšími obchodníkmi s vínom, za čo sa mu dostalo mnoho ocenení od francúzskeho kráľa Juraja IV. Aj nasledovníci rodu pokračovali v započatom rodinnom diele. V roku 1730 bol Augustin Godet dokonca dvorným dodávateľom vína na anglickom dvore a jeho syn Gédéon sa na čas presťahoval do Anglicka, aby rozšíril obchod. Po návrate do La Rochelle v roku 1782 založil spoločnosť Cognac Godet, čím započal ďalšiu slávnu kapitolu mena Godet. Dnes spoločnosť Cognac Godet patrí medzi posledné rýdze rodinné francúzske firmy vyrábajúce koňak.


Spoločnosť je riadená Jean-Jacques Godetom a jeho troma synmi, ktorí sú taktiež priamymi potomkami slávneho Bonaventura z renesančnej epochy. Vďaka dôrazu na vysokú kvalitu produktov si koňak Godet po celom svete vybudoval renomé ako "koňak znalcov". Vysokú úroveň koňaku Godet dokazujú aj veľmi prestížne miesta, na ktorých je ponúkaný. Cognac Godet je súčasťou menu v Elyzejskom paláci či na palubách Air France. Pri oslavách päťdesiateho výročia vlády anglickej kráľovnej Alžbety bol Cognac Godet ako jediný koňak súčasťou slávnostného menu. Koňaky Godet získali celú radu ocenení na prestížnych medzinárodných výstavách a súťažiach. Štandardy kvality a zrenia vysoko prekračujú hodnoty požadované francúzskymi zákonmi.

Dodatočné parametre

Kategória: Likéry a aperitívy
Hmotnosť: 0.9 kg
Značka: Godet
Krajina / Oblasť: Francúzsko
Obsah alkoholu: 38 %
Balenie: Bez obalu
EAN: 3278489710001
Kód produktu: B001128
Alkohol: 35-49%
Objem: 0,5l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: